– گروه طراحان سایت نقشمایه های ایرانی ( موتیف ) متشکل از اساتید دانشگاه ، فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با این هنر و همچنین علاقه مندان به این موضوع می باشد.  

–  تشکل این گروه بالغ بر 40 نفر در سراسر ایران می باشند که افتخار خدمت رسانی به شما را دارند.  

– فعالیت این گروه از سال 1388 آغاز شد و آنچه را که امروز مشاهده می کنید ، نتیجه تلاش و همت این عزیزان است.

 

اهداف …
نقش مایه ها یا همان نقش هایی که ما روی کاشیها ، کتیبه ها ، فرشها و… می بینیم، صرفا جنبه تزئینی نداشته و علاوه بر این مقوله ، دنیایی از فرهنگ و تمدن و جهان بینی یک ملت را در خود نهفته دارند و شناخت و موشکافی این نقشمایه ها مارا به اعماق نگاه ملل مختلف در ادوار تاریخی گذشته نزدیک می کند.
عدم شناخت هنرمندان و تولیدکنندگان صنایع خدماتی ایران از این منبع غنی تصویری که به جرئت می توان گفت یکی از غنی ترین منابع تصویری جهان است ، و یا دسترسی سخت به علت دوری مسافت ، ما را برآن داشت تا به این مهم ، اقدام کنیم.
با توجه به دو مطلب که یکی مستند سازی و دوم معرفی فرهنگ تصویری می باشد ، جمعی از اساتید دانشگاه و علاقه مندان به این امر، تقریبا از 8 سال گذشته اقدام به این امر کردند و آنچه امروز در اختیار شماست ، ماحصل این تلاش است.

مطالب …
مطالب این سایت با نگاهی تحقیقی در نتیجه پژوهش ، شناسایی ، دسته بندی و مستند سازی نقشمایه های ایرانی مربوط به دوره های قبل و بعد اسلام در قالب فایل های کامپیوتری با فرمت برداری (وکتور) است که بعنوان یک منبع زیرساخت فعالیت می کند.

♦ محصولات ارائه شده در سایت…

محصولاتی را که شما از سایت خریداری و دانلود می کنید، شامل یک فایل یا پوشه فشرده (zip) می باشد .این پوشه زیپ حاوی فایلهای کامپیوتری است که با خاصیت وکتور (vector) هستند و با پسوندهای Cdr,Ai,Pdf,Eps در دسترس شما خواهند بود .

♦ مخاطبین سایت …
بخش های هنری شامل طراحان گرافیک ، پژوهشگران هنرهای اسلامی ، معماران ،مرمت کنندگان آثار تاریخی ، طراحان فرش ، طراحان لباس و بخش های صنعتی شامل برش کاران لیزر ،تولید کنندگان صنایع دستی ، تولید کنندگان میز و درب ساختمان ، تولید کنندگان درب های شیشه ای منقوش ، تولید کنندگان کاغذ دیواری و… به طور عام می توانند از این نقوش بهره ببرند.

با توکل بر خدا و با امید به اینکه با کمک یکدیگر در معرفی این منبع غنی و بزرگ تصویری کشورمان و بهره صحیح از آنها ، در بالا بردن کیفیت تولیداتمان کوشا باشیم.