شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 1618
بازدید: 2008

طراحی گرافیک یک حرفۀ منحصر به فرد است؛ همه چیز وقتی پیچیده‌تر می‌شود که بخواهیم بهترین روش‌ها را برای تولید بهترین آثار برای مشتری پیدا کنیم اما همه چیز به سرعت در حال تغییر است و به روز بودن در آخرین روش‌ها و گرایش‌های طراحی واقعا تبدیل به یک چالش بزرگ شده است، چه هنگامی که یک طراح گرافیک جوان باشید و چه زمانی که طراحی باتجربه باشید. در این جا هفت استراتژی برای به روز ماندن در فرآیند طراحی گرافیک برای شما آماده کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانیم

• آموزش را به عنوان بخشی از زندگی خود در نظر بگیرید
برای اینکه بهترین طراح گرافیک ممکن باشید، به آموزش نیاز دارید. هنگامی که در حال کسب درآمد از مدارج علمی خود هستید و پس از آن، مانند یک دانشجو از فرصت‌های علمی با ارزشی که برای یادگیری به عنوان کارآموز یا حضور در کارگاه‌های آموزشی نصیبتان می‌شود استفاده کنید. پس از اتمام تحصیلات تلاش برای یادگرفتن مهارت‌های جدید را نادیده نگیرید و به دنبال دوره‌های آموزشی طراحی گرافیک و سمینارها، کنفرانس‌ها و کارگاه‌های آموزشی برای طراحان گرافیک باشید.


• از مزایای رسانه استفاده کنید
امروزه طراحان گرافیک، ساعت‌های زیادی آنلاین هستند. با استفاده از وبلاگ‌های الهام‌بخش طراحی، دنبال کردن افراد فعال در رسانه‌های اجتماعی، مطالعات موردی، فایل‌های آموزشی و نمونه‌های کار، از آن زمان بهترین استفاده را بکنید. هنگامی که یک بلاگر عالی یا هنرمند قابل تحسین را پیدا کردید، با او به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنید تا از کارهای که انجام می‌دهد، تجربیات بیشتری کسب کنید.

• کتاب‌ها و مجلات مربوط به کارتان را فراموش نکنید
به دنبال یافتن کتاب‌ها و مقاله‌های جدید در کتابخانه‌ها و کتابفروشی‌های محلی باشید. این کار امکان دریافت اطلاعاتی عمیق‌تر را به شما می‌دهد و افق دیدتان را از مطالبی که گاه و بی‌گاه و موردی در فضای اینترنت پیدا می‌کنید گسترده‌تر می‌کند.
داشتن اشتراک در مجلات طراحی گرافیک نوعی سرمایه‌گذاری است که بیشترین الهام بخشی را برای شما در هنرهای ارتباطی، هنرهای دیجیتال، خلاقیت‌های فتوشاپ و چاپ را به همراه دارد و با ارائۀ مثال‌هایی عالی به شما کمک می‌کند تا سوار بر ضربان هنر گرافیک رو به جلو حرکت کنید.

• تمرین
با تمرین کردن تکنیک‌های خود، توانایی‌هایتان را با ترکیب کردن با ایده‌ها و شیوه‌های جدید گسترش دهید. این کار به شما امکان می‌دهد خلاق بمانید، تکنیک‌های خود را بهبود ببخشید و خودتان را از شر ایده‌هایی که چندان خوب نیستند راحت کنید و مهمتر از همه اینکه به شما کمک می‌کند تا به سبک شخصی خود به عنوان یک طراح دست پیدا کنید.

• عضوی فعال در جامعه طراحان گرافیک آنلاین باشید
با استفاده از امکانات RSS (قابلیت های جستجو و دسترسی آسان در اینترنت) از جدیدترین شیوه‌های طراحی گرافیک جا نمانید. اعلام نظر در بلاگ‌هایی با آثار با کیفیت، ارتباط داشتن با پروفایل‌های فضای مجازی و فعالیت در انجمن‌ها و رسانه‌های خبری طراحی را فراموش نکنید. گالری‌هایی که آثار خلاقانه طراحی را به نمایش می‌گذارند مانند Behance، Delicious CSS و DeviantArt مکان‌هایی شگفت‌انگیز برای گذران زمان و ارتباط با دیگران هستند. هنگامی که نظر خود را در انجمن‌های آنلاین بیان می‌کنید، بازخوردهای زیادی می‌گیرید که مواردی را برای بهبود بخشیدن به توانایی طراحی به شما آموزش می‌دهند.

• فضای امن و راحت خود را ترک کنید
برای یک انسان، تلاش برای ماندن در فضای راحت، امری طبیعی است اما به عنوان یک هنرمند و طراح، حرکتی کارگشا نیست. خودتان را در شرایط جدید قرار دهید و با هنرمندان و طراحان گرافیک جدیدی ملاقات کنید. پروژه هایی که کار می‌کنید را محدود نکنید و افق‌های خود را گسترش دهید و مطمئن شوید تا آنجا که ممکن است یاد می‌گیرید.

• شبکه
کارکردن در شبکه بسیار مهم است و طراحی گرافیک هم تفاوتی با دیگر حرفه‌ها ندارد. در حقیقت فعال بودن در شبکه‌ها برای طراحان گرافیک از حرفه‌های دیگر مهم‌تر هم هست چرا که امکان یاد گرفتن تکنیک‌های جدید را به شما می‌آموزد و درکنار آن شما را در معرض آخرین و ساده‌ترین روش‌ها قرار می‌دهد. از حضور در رویدادهای طراحی گرافیک، الهام بگیرید و با افراد جدید به صورت آنلاین و یا حضوری ارتباط بگیرید. رویدادهایی فوق‌العاده را تجربه کنید و از افراد با تجربه‌تر بیاموزید.

نتیجه
گرایش‌هایی از طراحی گرافیک که در حال حاضر پرطرفدارترین‌ها هستند، ریشه در گرایش‌های گذشته دارند و بر طراحی گرافیک در آینده تاثیرگذار خواهند بود. این دلیلی است که به روز ماندن در طراحی گرافیک به شما امکان انجام کارهایی عالی را برای مشتری فراهم می‌کند و در کنار آن به شما امکان می‌دهد تا توانایی‌های خود را به عنوان یک طراح گرافیک بهبود ببخشید و گرایش‌ها و روش‌های طراحی گرافیک در آینده را پیش‌بینی کنید. این هفت استراتژی را به کار گیرید تا در تجربیات روزانۀ خودتان به عنوان یک طراح گرافیک به روز بمانید و توانایی انجام بهترین کارهایی که می‌توانید را برای امروز و فردا به دست آورید.

ترجمه ارسالی توسط : پیمان غفاری

منبع مطلب :مجله روزرنگ